O nás

Kdo jsme

Usagi Dojo, z.s. IČ 22769013, je zapsaným spolkem, který má za cíl sdružovat a zastřešovat své členy a utvářet jim vhodné podmínky pro praktikování japonského bojového umění Aikido a dalších aktivit s tím spojených. V rámci rozvoje Aikido se účastníme seminářů pod vedením učitelů Aikido v zahraničí i v České republice a udržujeme přátelské vztahy s ostatními  Aikido kluby.

Historie

Jak začalo Usagi Dojo Aikido? Jak už to bývá, musíme jít dál do historie… Někdy na začátku roku 2005 se rozhodl Tomáš navštívit seminář, který vedl Christian Tissier. Vzhledem k tomu, že Christian Tissier do České Republiky nejezdí, nezbylo mu nic jiného, než zabalit kimona, spacák, řízky na cestu a vyrazit do zahraničí, do země klobás – Maďarska.  Aikido v podání Christiana Tissiera jej oslovilo natolik, že začal společně s dalšími lidmi navštěvovat jeho semináře pravidelně. Tak vznikla malá skupina lidí, která se začala postupně rozrůstat, až vznikla potřeba založit nové Dojo.

Současnost

Dnes se scházíme jako skupina dlouholetých přátel, kteří chtějí prohlubovat své dovednosti bojového umění Aikido. To však neznamená, že jsme uzavřenou komunitou. Naopak! Rádi mezi sebou přivítáme nové zájemce o cvičení Aikido, přičemž nezáleží, zda mají nebo nemají zkušenosti s Aikido, či s jinými bojovými uměními a sporty.

Naše Aikido je nejvíce ovlivněno učením Christiana Tissiera, 8. Dan Aikikai, jehož semináře se snažíme navštěvovat co to jen jde. V tělocvičně si pak ověřujeme to, co jsme se naučili. Věříme, že Aikido je vhodné pro každého, bez rozdílu věku, pohlaví nebo síly, a že je univerzálně použitelné. Snažíme se cvičit dynamicky s plným fyzickým nasazením. To nejvíce nás odlišuje od ostatních skupin Aikido v ČR. Samozřejmě nás Aikido stále baví a většina z nás ho cvičí tak dlouho, že se stalo přirozenou součástí našich životů.

Vaše Usagi Dojo

Translate »